Zij is ook al zo Hip en Hot

Zij van Hip en Hot vond deze mooie site met zulke mooie t-shirts. Wel prijzig zijn ze, maar ik ben natuurlijk wel hebberig genoeg om aan haar prijsvraag mee te doen.

Ik duim!

Toch mijn eigen poedel

Vroeger vond ik poedels geweldig. Dan hebben we het wel over 25 jaar geleden. Nu heb ik een beagle en sinds kort mijn eigen versie op de poedel.

Hier kocht ik voor Isis een joggingpak van Shampoodle. Lekker zacht, met strakke pootjes. Net als die hond dus. Oja, heel economisch: door dat design groeit zowel de broek als het vest een jaartje met je kind mee. Shak-shuka verkoopt ze trouwens ook.

Vandaag viel het pakketje in de brievenbus, maar het was zo warm dat er even niet gepast werd. Het plaatje is dus van de website.

Wij eisen ijs!

Zij van Ozowieso had het goede idee om zelf lekkere ijsjes te maken. Dus gisteren kiepten we een bak zwarte bessen in de sapmaker en schepte griekse yoghurt, citroen en poedersuiker door het sap. In onze raketvormpjes ging eerst een hele bes, gevolgd door het mengsel en 4 uur later hadden wij de mooiste en lekkerste ijsjes. Echte prinsessenijsjes vond Isis.

Wij waren na afloop wel erg plakkerig met rode vlekken.

Ijs maken met kinderen, maar zonder vlekken kan ook. Daarvoor moet je wel het land uit. Naar de Habitat die deze geweldige speel-ijsco-set verkoopt.

Speelgoedwijzer

Op de website van Bewuste Ouders staat in het Mama Magazine (via de link Ouderschap) een stukje over mij!

Via hun website kwam ik ook terecht op de website van Women in Europe for a Common Future (WECF). Zij hebben namelijk een speelgoedwijzer gemaakt over de gevaarlijkste chemische stoffen in speelgoed voor kinderen. Nuttig, beanstigend en ook wel een beetje ongenuanceerd soms. Maar wel een aanrader om te bekijken en zeker met nuttige tips en punten waar je op kunt letten. Hier kun je de speelgoedwijzer downloaden.


Alternatief voor billendoekjes

Vorige week hadden we een speelafspraak. En al ben ik er al helemaal klaar voor dat Isis zindelijk wordt, zij is het nog niet. Dus belandde Isis ook op de verschoontafel bij het vriendinnetje. En zij had geen natte doekjes, maar een plantenspuit en gewone tissues.

Een gouden tip blijkt!

Dit is het 'recept':
Weleda bodymilk, aangelengd met water in een plantenspuit. Opspuiten en afnemen met een gewone, droge tissue.

Ik dacht dat het een hoop gepruts zou zijn, met vingers die door de doekjes zouden prikken en poep die hardnekkig op billen blijft plakken (sorry...). Maar het werkt wonderwel. En het ruikt lekker. En is veel zachter (ook zachter dan die Nature Baby Care-doekjes van de Etos).

En voor die tissues heeft Mme Zsazsa dan weer een goed idee. Die kun je dan weer bewaren in zo'n mooi zakje.

Treintje naar dromenland


Mijn vader (die van dat telefoontje op vaderdag) was hier vanavond en vertelde dat hij een tijdje terug dit nummer op televisie hoorde. Hij vond het wel een liedje voor Isis. Vind ik ook.

De dag waarop hij alles mag

Er wordt morgen natuurlijk uitgeslapen, maar ook:
- is de kachel gepoetst;
- krijgt hij een eitje;
- en een sapje;
- een bad met schuim en dochter;
- een fotolijstje met dochter, tekening en gevonden stenen;
- en een boek.

Als dat geen verwennerij is.
Ik realiseer me nu pas dat mijn arme eigen vader het met een moet telefoontje doen...

Kado

Een heuse verjaardagsuitnodiging kregen we twee weken geleden per slakkenpost. Een prachtige verjaardagsuitnodiging met op de voorkant van het kaartje de foto van de bijna-jarige. En die foto heb ik op zwart papier geplakt, uitgeknipt en afgedrukt op transferpapier. En toen bij hoge uitzondering heb ik mijn strijkijzer gepakt. En voila: een verjaardagskado.

(Omdat een t-shirt krijgen natuurlijk helemaal niet leuk is als je twee bent, krijgt ze ook het leukste monsterboek the Gruffalo.)

Schoolbordstof

Oftewel Chalkcloth.
En daar kun je bijvoorbeeld weer deze vlaggetjes mee maken. Of een placemat. Ofzo.

In Nederland kun je het bijvoorbeeld hier kopen.

"Kinderkleertjes maak ze zelf"

Dit boek uit 1981 staat vol simpele patronen voor kinderkleren. Misschien doordat het ruim twintig jaar oud is, maar ik vind de kleren weer helemaal hip.

Gebreide jurkjes met bijpassende beenwarmers, smockjurkjes en altijd handig een babyslaapzak. Dit nachthemd staat op mijn doe-het-zelflijstje. En ook een favoriet: de tafeltent, een speeldoek waarmee je je tafel tot speelhuisje omtovert.

Er staat veel hergebruik in (wat waren ze toe al hip :)). Het nachthemd van hiernaast, maar ook een trappelzak uit een T-shirt en jurkjes van theedoeken.

Ik vond het boek in mijn moeders boekenkast, maar ook op bijvoorbeeld Marktplaats.nl is het voor niet al te veel te vinden. Het is niet aan mij om de patronen online te zetten, maar mocht je graag een kopie van een patroon willen, stuur dan even een reactie.

Alternatieve Baby Cadeau Doos

Oftewel de de ABC-Babydoos. Gevuld met puur natuurlijke en biologische producten voor jou en je baby. Je betaalt € 7,50 voor de doos, dat wel. Maar er zitten leuke en nuttige dingen in. Twee jaar geleden werd ik verblijd met onder andere:
- een zijde mutsje
- een sterrepopje
- een kabouterthee en
- een massagebonbon.

Nu zal de inhoud in de afgelopen jaren vast veranderd zijn (er zijn mooie deelnemers bijgekomen zag ik!). Maar het idee blijft leuk: door de doos maak je voordelig kennis met natuurlijke babyverzorging.

Werken van 9 tot 3

Moeders inspireren om bijvoorbeeld een eigen zaak te beginnen, om economisch zelfstandig te zijn. Maar ook om tijd te hebben voor je kinderen. Dat zijn de ambities van Vivienne Westerhoud. Zij richtte de websites Mama's, Haar eigen zaak en de vacaturesite Van 9 tot 3 op.

En dat inspireert mij dan weer!

Mijn eigen Piet Heijn Eek

Knutselde van oude pallets dit hok voor de kuikens in elkaar.
Wat een man!

Die Piet Hein en die van mij.

De buit

Isis haar hippe tante kocht een hip retro koffertje.

Wij kochten:
- haarclipjes van Ka-Do
- een Maja de Bij-rokje van Sloppop
- en een ijsje.

En we keken vol bewondering naar:
- de Frogsuit van Kleine Avonturen
- de net-even-anders verjaardagskronen van Feesthoedjes.nl
- en de tassen van Mokka

En hebben achteraf spijt dat we geen reden vonden om:
- het radijsjes T-shirt van Sprout Kingdom bij Pimp Your Kids te kopen
- net als de vrolijke hollandse versie op het chinese jurkje van Kiddokek .

Wat een goed idee zo'n fabriek midden in Utrecht!

De Utrechtse Fabriek

Mocht je vandaag of morgen niks te doen hebben en net als ik een wonderlijke trek naar Utrecht voelen, kom dan ook naar het Griftpark. Daar is namelijk De Utrechtse Fabriek. Een braderie met 20 webwinkels waar handgemaakte waar wordt verkocht. Winkel je niet op zondag? Een workshop Hollands tegeltje beschilderen met porseleinverf zit ook in het programma.

Voor kleine ballerina's

Het is toch wat: zelfs voor mijn 2 jaar oude Isis heb ik een schoenentik ontwikkeld... Nu ben ik kansloos wat betreft overbodige schoenenaankopen voor haar. Haar voeten zijn namelijk nog nauwelijks gegroeid in een jaar. Dus ik kijk vooral en deel de link maar weer:

Kijk nou toch wat snoezig! Deze ballerina's van Bloch. Echte ballerina's, want Bloch is een wereldberoemde balletschoenen fabrikant.

De Dalai lama en kinderarbeid

Maar ook met (grote-) mensenrechten nemen ze het niet zo nauw. Net als met de democratie en giftige stoffen.

Zo. Zijn dat voldoende redenen om minder (kinder)spullen uit China te kopen?
Leuk plaatje, leuk idee en vooral ook een erg leuke broek.

Via Ozowiezo kwam ik bij de link waar je een tutorial kunt downloaden om deze broek te maken. Van een oud overhemd.

Oude overhemden genoeg hier en ook zo'n fotogeniek meisje wat er in past. Ik denk dat ik mijn handige zusje eens lief moet aankijken.

Goedkope Zootjes gespot

Gespot dus.
Bij Scapino de Schoenenreus.
Als ik me niet vergis voor € 14,95.

Het zijn dan wel Zootjes speciaal gemaakt voor Scapino de Schoenenreus. Maar nog steeds van leer en met een handig klittebandje aan de achterkant die geen enkele slimmerik van 1 jaar los kan krijgen. Ik kan me ook niet voorstellen dat ze speciaal voor Scapino de Schoenenreus minder goede Zootjes zouden maken.

Ik zag ze in de winkel, online kun je ze niet bestellen.

Bij de Schoenenreus dus. Ik vergiste me... Het merk is Topolino. Made by Zootjes staat erop.

Schaduwen van Tord Boontje

Net als in de film Mermaids met Cher. Waarin Bob Hoskins een geweldige onderwater-schaduwen-lamp voor een jonge Christina Ricci maakt.

Zoiets moois stel ik me ook voor bij deze lamp van ontwerper Tord Boontje.

Zijde vleugels en nog meer moois

Wat ben ik verliefd op echt alles wat er op deze site te koop is. De site zelf is niet de mooiste. Maar alles wat ze verkopen is prachtig (de vleugels) of briljant (de reuzenknijpers) of allebei (de blokkenwachttorens).

Ook verkopen ze playstands, oftwel speelhuisjes, of winkeltjes, of hutten, of wat je er maar zelf van wilt maken of bedenken...